”Iнформацiйно-аналiтична Головна | Вст. як домашню сторінку | Додати в закладки |
Пошук по сайту   Розширений пошук »
Розділи
Архів
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Поштова розсилка
Підписка на розсилку:

Наша кнопка

Наша кнопка

Яндекс.Метрика


email Відправити другу | print Версія для друку | comment Коментарі (0 додано)

Молоді науковці пікетують Аграрну академію наук

Прес-реліз on Травень 27,2007

image

17 травня 2007 р. студентською Дружиною охорони природи Києва «Зелене Майбутнє», Молодіжним відділенням Національного екологічного центру України, Київським еколого-культурним центром,  Громадською спілкою «Вірний вибір» здійснено пікетування Президії Української аграрної академії наук проти знищення розташованих на території дослідного рибгоспу «Нівка» Інституту рибного господарства УААН Святошинських ставів – унікального куточка дикої природи, середовища існування червонокнижних орхідей, улюбленого місця відпочинку мешканців житлового масиву Біличі.

Ремарка

Половина знахідок орхідей на Київщині здійснено в районі Святошинських боліт. Дотепер збереглися тут три орхідеї з Червоної книги України й інші болотні релікти. А з ними – і дух Полісся. Святошинськи ставки – неповторна зона відпочинку житлового масиву Біличі.

Історія питання

Розуміючи цінність залишків Святошинського лісу, біологи Київського університету імені Тараса Шевченка восени 2004 року звернулися до директора рибгоспу з проханням погодити створення тут заказника. Директор відмовив. Незабаром Держуправління екології та природних ресурсів в м. Києві погодило тут відведення земельної ділянки під колективне садівництво – чи то під дачі, чи то котеджі.

2006 року тут знайшли ще одну надзвичайно рідкісну орхідею – жировик Лезеля. Ця рослина настільки рідкісна, що зростає всього в кількох місцях України. Знайшли її на Святошинських луках – саме там, де пропонують створити «сади-городи». Тоді в бій вступив Інститут ботаніки. 17 червня було складено Акт обстеження території дослідного рибгоспу «Нивка» Інституту рибного господарства УААН за участю того самого Держуправління, що погодило Святошинські луки під «садівництво». Держземінспекція повідомила Держекоінспекцію листом № 064831/0810 від 06.10.06, що документи на право на землю в рибгоспу відсутні…

Одразу після складання Акту (не виключено, що це перший акт про зростання червонокнижної рослини) громадськість звернулася до Держуправління, щоб воно відкликало своє погодження на відведення земельної ділянки. Держуправління ж уперто відмовчувалося. Утім, як буде зрозуміло далі, тепер це  вже не має значення.

Восени 2006 року директор рибгоспу перейшов до активних дій: берег річки, де зростали орхідеї, розрили, розширивши русло. Це викликало гостру критику з боку громадськості, оскільки Закон України «Про Червону книгу» зобов’язує землевласника (і директора зокрема), зберігати об’єкти Червоної книги, виявлені на його ділянці. 

Безпрецедентна агресія

І ось, навесні 2007, приблизно 12-13 квітня, усі (!) дерева та кущі на закинутих колись риборозплідних ставках, де почалося відновлення природної рослинності, спиляли. Потягнулися до неба стовпи їдкого диму від палаючих стовбурів. Аж тоді стало ясно, що річище розширяли для осушення території, а прокладена до ділянки бетонна дорога призначена для проїзду важкої будівельної техніки. Отже є всі ознаки планування побудови чергової висотки. Наразі, щодня, включаючи вихідні, працюють самоскиди будівельної компанії ТОВ УТБК, що ховають під купами глини унікальний шмат київської природи. Кожен день гине все й нова і нова його частина!

Тому наші вимоги:

Екологічні організації України: Дружина охорони природи м.Києва «Зелене Майбутнє», Молодіжне відділення Національного екологічного центру, Київський еколого-культурний центр, Громадська спілка «Вірний вибір» звертаються до Президента аграрної академії наук України М. В. Зубця з вимогою припинити знищення унікального куточку дикої природи столиці! Ми вимагаємо припинення будь-яких робіт, що суперечать чинному законодавству і знищують червонокнижні орхідеї. Ми також вимагаємо від Держуправління екології в м. Києві у встановленому законом порядку відкликати погодження  на будівельні роботи на зазначеній території, а від Київської природоохоронної прокуратури, притягнути до відповідальності тих працівників Держуправління, які весь цей час, всупереч складеному Акту цього не зробили.

Результати акції.

         Акція тривала протягом двох годин з використанням мегафону, футбольних дудок та плакатів. Основною ідеєю акції було зрозуміти позицію Президії аграрної академії наук стосовно ситуації, яка склалася навколо Святошинських ставків і передати листа, в якому вимагається заборонити їх знищення. Протягом тривалого часу на дії пікетувальників не звертали уваги, а співробітники посилалися на відсутність керівництва й висловлювали своє незадоволення. За деякий час з’явився пан Костенко, один з керівників академії, якому допівці і пояснили суть проблеми.

         У результаті пікетування було досягнуто таких результатів:

- у канцелярію на ім’я Президента Української аграрної академії наук передано листа з вимогою пояснити ситуацію, що склалася, та припинити знищення червонокнижних рослин;

- проведено зустріч з членом Президії академії стосовно ситуації, передано документи, які підтверджують правоту пікетувальників.

Контакти: Командир ДОП «Зелене майбутнє» Києва Богомаз Михайло +380979511375 


3907 раз прочитано

Оцініть зміст статті?

1 2 3 4 5 Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00 (всього 5 голосів)
comment Коментарі (0 додано)
Найпопулярніші
Найкоментованіші

Львiв on-line | Львiвський портал

Каталог сайтов www.femina.com.ua