”Iнформацiйно-аналiтична Головна | Вст. як домашню сторінку | Додати в закладки |
Пошук по сайту   Розширений пошук »
Розділи
Архів
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Поштова розсилка
Підписка на розсилку:

Наша кнопка

Наша кнопка

Яндекс.Метрика


email Відправити другу | print Версія для друку | comment Коментарі (0 додано)

ЗАЯВА Ради Українського козацтва про не допустимість встановлення у м. Сімферополі пам’ятника російській імператриці Катерині II

on Червень 07,2007

image

За повідомленням засобів масової інформації з посиланням на заяву мера кримської столиці Геннадія Бабенка, в суботу 2 червня 2007 року у Сімферополі мала відбутися церемонія закладки каменя на місці майбутнього пам’ятника російській імператриці Катерині II.

Рада Українського козацтва вважає, що історична постать Катерини II та її діяльність у другій половині XIII ст. символізує для України знищення її державності, знищення унікальної козацької республіки, яка була відома тоді у світі під назвою “Вольності Війська Запорозького”, та ліквідацію українського козацького війська.

Тарас Шевченко так описав правління Петра I та Катерини II – «Це той Перший, що розпинав нашу Україну, а Вторая доконала вдову-сиротину».

Російська імператриця Катерина II жорстоко пригнічувала козацькі “вольності”,  проводила політику на знищення Запорозького козацтва. Царський уряд добре розумів, що саме козацтво було джерелом незламної сили українського народу і що тільки знищивши його й “серце України” – Запорозьку Січ, вони зможуть владарювати на багатих українських землях. Вони розуміли: не буде Січі – не буде України як особливої країни; буде Січ – лишиться держава Україна. Січ завжди була вирішальним оборонним чинником для України.

1764 року імператорським маніфестом Катерини II був звільнений від гетьманства Кирило Розумовський, та скасовано Гетьманство на Україні. У 1765 році Катериною II було підписано маніфест про скасування козацького устрою на Слобожанщині та реорганізацію слобідських козацьких полків у гусарські полки російської армії: Острозький, Охтирський, Сумський та Ізюмський.                      

4 червня 1775 р. російські війська під керівництвом генерала Текелія за наказом Катерини II захопили Підпільненську Січ, пограбували та спалили її, у тому числі й запорозькі церкви. Захоплені клейноди та архів було відправлено до Петербурга.

Рада Українського козацтва, яка представляє значну частину козацьких організацій України, вважає неможливим встановлення цього пам’ятника, оскільки прославлення пам’яті російської імператриці підриває українську державність, провокує міжнаціональну ворожнечу, не сприяє консолідації українського суспільства та ганьбить його перед пам’яттю славного Запорозького козацтва.

Звертаємося до органів державної влади, до всіх козацьких і громадських організацій з закликом не допустити відновлення в Україні символів тоталітарних режимів.

 

Секретар Ради Українського козацтва

народний депутат України                                                     Станіслав Аржевітін


3614 раз прочитано

Оцініть зміст статті?

1 2 3 4 5 Rating: 4.00Rating: 4.00Rating: 4.00Rating: 4.00 (всього 6 голосів)
comment Коментарі (0 додано)
Найпопулярніші
Найкоментованіші

Львiв on-line | Львiвський портал

Каталог сайтов www.femina.com.ua