”Iнформацiйно-аналiтична Головна | Вст. як домашню сторінку | Додати в закладки |
Пошук по сайту   Розширений пошук »
Розділи
Архів
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Поштова розсилка
Підписка на розсилку:

Наша кнопка

Наша кнопка

Яндекс.Метрика


email Відправити другу | print Версія для друку | comment Коментарі (0 додано)

Безпритульні собаки у Сумах-2

image

Продовжуємо тему, підняту нами раніше у зв’язку зі спробою сумської влади організувати протизаконний відстріл собак у місті. Нагадуємо, що відстріл безпритульних собак заборонено згідно з Законом України про захист тварин від жорстокого поводження. Після появи перших відомостей про наміри сумської влади щодо відстрілювання тварин, нами було розповсюджено лист протесту до Сумської  прокуратури, який підтримала низка адресатів Розсилки.

Про розвиток проблеми з безпритульними тваринами в Сумах розповідає Наталія Купрієнко – член товариства захисту тварин «Притулок»  у цьому місті.

Спочатку трішки історії. Місто Суми розташовано на північному сході України. Україна – держава, що перебуває в Європі, однак ставлення до тварин залишилося на середньовічному рівні. За підрахунками, у місті з населенням 300.000 мешканців на вулицях живуть понад 4000 безпритульних собак та котів. Морози зимою доходять до -30С, що неминуче відбивається на чисельності тварин. Однак і тих, що вижили протягом зими, весною відстрілюють комунальні служби міста. Нерідко це відбувається на очах жителів міста та дітей. На це виділяють кошти з бюджету, утримують штат працівників, в газетах друкують повідомлення про кількість знищених тварин за певний період. Проблеми це не розв’язує, і кількість бехпритульних тварин весь час збільшується. А проте, жорстокість, хоч би це була жорстокість не до людей а до «братів наших менших», руйнує у населення підвалини моральності й духовності, породжує почуття вседозволеності  у ставленні не лише до тварин, а й, зрештою, до людей.

Щоб покласти край такому варварству, а також покращити санітарний стан у місті Суми було створено та зареєстровано громадську організацію СМГТЗТ „Притулок”, відкрито рахунок для благодійних внесків, організації присвоєно статус неприбутковості, 30 листопада 2005 року Сумська міська рада ухвалила рішення про виділення земельної ділянки під будівництво такого притулку, поставивши вимогу завершення будівництва за 2 роки, однак кошти на його будівництво виділити …забула.

На підставі зазначеного рішення СМГТЗТ „Притулок” орендувало земельну ділянку площею 1,4 га, що преребуває за адресою: м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 1. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки на момент укладання договору становила 772 211,79 грн. Орендна плата на рік становить 1,0% від нормативної грошової оцінки землі, що складає 7 722,12 грн., тобто становить 643,51 грн. за місяць.

Це доволі велика сума для організації, яка є неприбутковим громадським об’єднанням і діє на добровільних безоплатних засадах на благо рідного міста. Усі звернення до Сумської міської ради успіху не мали, оскільки депутати Сумської міської ради не мають повноважень зменшити вартість орендної плати або надати землю в іншу форму користування.

Проте «Притулок» не  впав у  відчай і підтримує зв’язки з Одеським та Київським притулками, обмінюється досвідом та інформацією. Було розроблено Програму діяльності зі зменшення росту популяції безпритульних тварин гуманними методами – шляхом будівництва Притулку для безпритульних тварин, у якому їх утримуватимуть, лікуватимуть, стерилізуватимуть для обмеження безконтрольного росту їх чисельності. Однак найголовнішим завданням для себе члени організації вбачають у  знаходженні для своїх підопічних нових господарів, як це робиться в усьому цивілізованому світі. Планується також повертати життєздатних тварин на місто, де вони мешкали до цього під опіку організацій та громадян. Програму було роздано депутатам Сумської міської ради, меру міста Суми, та його заступникам.

Зараз «Притулок» намагається залучити широкий загал і ознайомити з Програмою якнайбільшу кількість людей: розповсюджуємо листівки. «Притулок» дає оголошення в газетах та на радіо, проводить зустрічі з молоддю в університетах, лікує та підгодовує безпритульних тварин мірою своїх сил. Готує громадську думку до розуміння важливості стерилізації тварин, що повинно призвести до зниження чисельності бродячих тварин.

Остання сесія міської ради продемонструвала, що міські керівники немов вагаються та не насмілюються взяти на себе відвагу з упровадження програми зі зменшення росту популяції безпритульних тварин гуманними методами. Їм бракує якогось імпульсу, вони не хочуть брати на себе відповідальність.

На даному етапі зібрано підписи мешканців міста з проханням перенаправити 150 000 грн з відстрілу на створення Притулку, але, на думку міської влади, в місті виникла загроза сказу. А отже ці гроші пішли на …транквілізацію.

 

Попередні статті на цю тему:

http://www.hw.net.ua/story/46507/ В Сумах планують вбивати собак

http://www.hw.net.ua/art.php?id=46913 Не тих назвали собаками…

Оригінал статті опубліковано тут: http://www.hw.net.ua/story/50479/

 


3492 раз прочитано

Оцініть зміст статті?

1 2 3 4 5 Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00 (всього 6 голосів)
comment Коментарі (0 додано)
Найпопулярніші
Найкоментованіші

Львiв on-line | Львiвський портал

Каталог сайтов www.femina.com.ua