”Iнформацiйно-аналiтична Головна | Вст. як домашню сторінку | Додати в закладки |
Пошук по сайту   Розширений пошук »
Розділи
Архів
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Поштова розсилка
Підписка на розсилку:

Наша кнопка

Наша кнопка

Яндекс.Метрика


email Відправити другу | print Версія для друку | comment Коментарі (2 додано)

Продовжується знищення Конча-Заспи

image

Поки в Києві розгортається громадська кампанія проти рішення Київради щодо скасування заказника «Жуків острів», в околицях столиці, зовсім поряд з Жуковим островом, відбувається зовсім інший процес – самовільне захоплення землі.

Територія, про яку йдеться, також входить до складу земель, прикрашених брендом «Конча-Заспа». Історично «Конча-Заспою» називали лише невеличке урочище між озерами Конча і Заспа. Зараз же цей термін застосовують до всієї території правобережної дніпровської заплави від Києва до м.Українка. Причина цьому очевидна: небачений стрибок цін на землю «Конча-Заспи» заохочує власників земельних ділянок, наближених до урочища, називати і їхні землі «Кончєю-Заспою». Цього достатньо, щоб ціна вмить зашкалила за 20-30 тисяч доларів за сотку.

Більша частина заплави, розташованої в межах м.Києва, входить до складу заказника «Жуків острів», навколо якого зараз розгорівся небачений скандал. Нагадаємо, що 22 серпня Київрада скоротила площу заказника в 9 разів (на користь все тієї ж елітної забудови). Землі правобережної заплави, розміщені на південь від Києва, майже повністю входять до складу ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Козинський» (907 га). На відміну від Жукового острова, заказник «Козинський» має загальнодержавний статус і значно суворіший режим охорони. Зробити землевідведення на його території не можна простим рішенянм місцевої або обласної ради. Для цього треба мати спеціальне наукове обгрунтування і погодженян Верховної Ради України.

Крім того, ця територія, разом з Жуковим островом пропонується науковцями для оголошення її водно-болотними угіддями міжнародного значення. Надання міжнародного статусу цим землям планується відповідно до ратифікованої Україною Міжнародної Рамсарської конвенції, що охороняє найцінніші водно-болотні угіддя світу, нобхідні для мешкання і міграції водно-болотних птахів.

За повідомленням місцевих активістів, в урочищі Домаха, що неподалік селища Козин, трагічно відомого своїми незаконними землевідведеннями і забудовою «Конча-Заспи», розгорнулась арена самовільного захоплення. На даний момент на значній площі заплавних лук зводиться металевий паркан, що відрізає частину заказника, примикаючу до акваторії обвідного каналу. На огородженій частині заказника є кілька озер, заболочені ділянки і старі дуби.

Жодних відомостей про те, хто саме й що саме збирається будувати, поки немає. Проте наближення виборів, нахабність майбутнього забудовника і поспіх, з яким будується паркан (тобто часу на облаштування нормального паркану в нього немає – нашвидкоруч встановлюється залізна огорожа) наштовхує на думки про серйозність загарбника й необхідність ґрунтовного журналістського розслідування.

P.S. Природоохоронці оприлюднюють карту дерибану 22 серпня

У всіх на слуху дерибан Жукового острова, що відбувся 22 серпня 2007 року. Про це вже багато написано. Деякі партії та блоки як Київської міської та і Верховної рад навіть почали активний піар навколо цього скандалу. Є відомості і про те, що проблемою Жукового острова зацікавився і сам Президент Ющенко.

Проте ніхто не говорить про те, що Жуків острів – лише частина того, що втратили кияни 22 серпня. Загалом було прийнято надто багато земельних рішень, щоб про них просто так забути, зробивши Жуків острів «брендовим скандалом серпня-2007».

Наразі природоохоронні організації Києва готуються до оприлюднення документів щодо серпневого дерибану. До переліку ділянок зелених зон, що перейшли в статус житлової (переважно котеджної) забудови, крім Жукового острова, увійшли острів Муромець, урочища Бокаловщина, Бичок, Кільнище та парк Покал, околиці урочища Церковщина, зелена смуга біля Харківського шосе, 240 «Лісового містечка», таки пролобійованого депутатом Богатирьовим; і охоронні зони Пирогова та Феофанії. Шматок заповідної Лисої гори отримав і Віталій Журавський – заступник голови КМДА.

Крім того, тепер відомо, що запропоновані на попередніх сесіях міської ради до продажу частини парку «Голосівський» (урочище Бичок та парк Покал) все ж виставляються на земельний аукціон.

Попри заяви фракції партії Регіонів у Київраді про непричетність до дерибану, варто відмітити, що всі проголосовані проекти мають візу начальника Держуправління охорони навколишнього природного середовища у м.Києві, що є членом фракції ПР в Київраді.

Такого кричущого безкарного порушення законодавства про природно-заповідний фонду в Україні ще не було. При цьому 27 серпня, після 20-річного підготовчого процесу, Президент України таки підписав Указ про створення національного природного парку (НПП) «Голосіївський», до якого ввійшли кілька сотень гектарів зелених зон та лісів Києва, що були роздерибанені Київрадою останніми місяцями. Таким чином, частина території новоствореного НПП одночасно віддана під опіку Мінприроди України і під забудову приватним особам.


3676 раз прочитано

Оцініть зміст статті?

1 2 3 4 5 Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00 (всього 3 голосів)
comment Коментарі (2 додано)
  • image http://mewkid.net/when-is-xicix/ - Amoxicillin Without Prescription Amoxicillin 500 Mg Dosage vre.teor.kontrast.org.ua.aop.bm http://mewkid.net/when-is-xicix/
    (Створено ivumeqas, Червень 22, 2020, 3:20 PM)
  • image http://mewkid.net/when-is-xicix/ - Amoxicillin Online Amoxicillin 500mg pmd.apjj.kontrast.org.ua.ibz.da http://mewkid.net/when-is-xicix/
    (Створено emuwamowin, Червень 22, 2020, 2:57 PM)
Найпопулярніші
Найкоментованіші

Львiв on-line | Львiвський портал

Каталог сайтов www.femina.com.ua