”Iнформацiйно-аналiтична Головна | Вст. як домашню сторінку | Додати в закладки |
Пошук по сайту   Розширений пошук »
Розділи
Архів
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Поштова розсилка
Підписка на розсилку:

Наша кнопка

Наша кнопка

Яндекс.Метрика


email Відправити другу | print Версія для друку | comment Коментарі (2 додано)

Крим: зйомки кінофільму незаконні!

image

Зйомки кінофільму в Криму визнано незаконними. Про це повідомив начальник відділу нагляду за додержання природоохоронного законодавства Генеральної прокуратури України М. Куліковський (у листі до Національного екологічного центру України).

23-29 вересня 2007 року на території Казантипського природного заповідника в Криму відбувалися зйомки фільму Ф.Бондарчука «Обитаемый остров» http://www.oostrov.ru/, які супроводжувались руйнуванням ландшафту заповідника, знищенням його рослинного та тваринного світу. Під час зйомок використовувалась піротехніка, до заповідника завозили військові машини та масовку. На частині заповідника було знищено унікальні ландшафти.

Глибоко обурена таким плюндруванням заповідної перлини Криму громадськість звернулась із численними скаргами до Мінприроди України та Генеральної Прокуратури. Зйомки грубо порушили статті 16 та 64 Закону України «Про природно-заповідний фонд України». Крім того, видання дозволу на проведення таких протизаконних зйомок також не є законною діяльністю і носить ознаки корупції. Формально дозвіл видавався на зйомки «в науково-освітніх цілях», реально ж розігрувались сцени бойових дій.

За попередніми даними, Ф.Бондарчук заплатив «компенсацію» заподіяної шкоди від своєї діяльності на території заповідника. Цим фактом, який є формалізованим варіантом хабара, лише підтверджується корупційна схема отримання дозволу на зйомки в заповіднику.

Перевірка ситуації, що проводилась Генеральною прокуратурою України, підтвердила тривогу природоохоронців. Як наслідок – керівництво заповідника та заступника голови Держслужби заповідної справи України М.Стеценка притягнуто до дисциплінарної відповідальності й порушено адміністративне провадження, а на керівництво кінокартини накладено штраф та нараховано збитків на суму 16,5 тисяч гривень.


2419 раз прочитано

Оцініть зміст статті?

1 2 3 4 5 Rating: 4.20Rating: 4.20Rating: 4.20Rating: 4.20Rating: 4.20 (всього 5 голосів)
comment Коментарі (2 додано)
  • image Можно подумать,что не на Украине живете! У нас ВСЕ жизни возмещаются деньгами. Погибшие на шахтах, умирающие от голода или не доедания, гибнущие под колесами машин - все имеет денежное выражение. Деньгами же и возмещается. Это может в какой-то другой стране не так, а на Украине все продается и покупается. Главное - деньги!
    (Створено Рома, Січень 17, 2008, 8:48 AM)
  • image Слишком мягкие наказания для варваров тоже есть скрытая форма коррупции. У себя в России они бы стали такое делать? Там что, заповедников нет, чтобы их разрушать, наш понадобился? Наказывать надо так, чтобы другим неповадно было, те жизни животных, которые были уничтожены, деньгами не возместишь.
    (Створено В. Колтунова, Січень 14, 2008, 8:29 PM)
Найпопулярніші
Найкоментованіші

Львiв on-line | Львiвський портал

Каталог сайтов www.femina.com.ua