”Iнформацiйно-аналiтична Головна | Вст. як домашню сторінку | Додати в закладки |
Пошук по сайту   Розширений пошук »
Розділи
Архів
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Поштова розсилка
Підписка на розсилку:

Наша кнопка

Наша кнопка

Яндекс.Метрика


email Відправити другу | print Версія для друку | comment Коментарі (1 додано)

6-13 березня 2008 року проходитиме художня виставка «Острів Жуків – спадщина майбутніх поколінь»

оголошення on Березень 04,2008

image

          6-13 березня 2008 року проходитиме художня виставка «Острів Жуків – спадщина майбутніх поколінь» у Київському міському будинку природи за адресою: м. Київ, вул. Рогнідинська, 3.

            Виставка організована за сприяння Постійної комісії Київради з питань екологічної політики та Всеукраїнської громадської організації «Жива планета» за участю українських художників: Олександра Дорошенка, Олени Леус, Валерія Сюрхи, Сергія Позняка, Владислава Метьолкіна, Панаса Тітенка.Захід провадиться на захист унікального природного куточка Києва – ландшафтного заказника «Острів Жуків», що опинився під загрозою знищення. Заказник «Острів Жуків» є об’єктом природно-заповідного фонду, безпосередньою частиною Національної екологічної мережі України, а також частиною Дніпровського екологічного коридору національного та загальноєвропейського значення.  

          Острів зберігає практично незмінний вигляд ще з часів Київської Русі, являючи собою типову ділянку природного заплавного ландшафту долини Дніпра, де зустрічаються рідкісні тварини та рослини, занесені до Червоної книги.Не зважаючи на це, 22 серпня 2007 року рішенням Київської міської ради №162/1996 площу заказника «Острів Жуків» було «уточнено». Насправді, під виглядом «уточнення» площі, її скоротили в 9 разів – з 1630 га до 196 га. За неофіційними даними, територія, що втратила заповідний статус тепер буде передана приватним власникам і забудована елітним житлом.

            Подібне ставлення до унікальних ділянок дикої природи, які ще залишились на окраїнах м. Києва, є проявом екологічного невігластва, та нехтування вимогами як національного, так і міжнародного права.Яка доля осторова Жукова сьогодні?

            На це питання дадуть відповідь 6 березня об 11:30 на прес-конференції присвяченій відкриттю художньої виставки ініціатори та гості заходу:

           Голова Постійної комісії Київради з питань екологічної політики – Анатолій Коваленко           

            Президент Всеукраїнської громадської організації «Жива планета» – Світлана Берзіна

           Представники Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, Державної екологічної інспекції України та громадських організацій

            Поряд з фотовиставкою буде представлена і фотовиставка, організована Молодіжним відділенням Національного екологічного центру України, де будуть представлені фотографії Олексія Василюка, Дарї Іноземцевої та Анатолія Заїки.

             Також буде проводитись збір підписів на захист Жукова острова.

           Акредитація журналістів здійснюється за тел.: 332-84-08, (067) 587-78-61


           Контактна особа – Ігор Коваль


3924 раз прочитано

Оцініть зміст статті?

1 2 3 4 5 Rating: 2.50Rating: 2.50Rating: 2.50 (всього 2 голосів)
comment Коментарі (1 додано)
  • image Реплика по поводу того, что «6-13 березня 2008 року проходитиме художня виставка «Острів Жуків – спадщина майбутніх поколінь» http://www.kontrast.org.ua/news/504.html Сколько удивительных открытий сделала для себя я, прочитав эту небольшую информационную заметку. Во-первых, я даже не подозревала, что у нас оказывается есть «Постійна комісія Київради з питань екологічної політики”. А можно ли поинтересоваться, какие функции эта комиссия, да ещё, как выяснилось, «постоянная», выполняет? Ну кроме того, что эпизодически „сприяє” каким-нибудь массовым мероприятиям? И как вписывается в проводимую ею экологическую политику истребление в Киеве парков, скверов, вырубка деревьев? Есть ли у неё полномочия препятствовать этим преступлениям? Как она их использует? А если нет, то зачем она вообще нужна? Что-то ничего я раньше не слышала и о Київськом міськом будинке природи. Он-то чем занимается? Может, он, конечно, чем-нибудь и известен в своих узких кругах, но лично я, вся такая маленька і пересічна, впервые о нём слышу. Почему никто не несёт ответственность за «Подібне ставлення до унікальних ділянок дикої природи, які ще залишились на окраїнах м. Києва, і є проявом екологічного невігластва, та нехтування вимогами як національного, так і міжнародного права»? И ещё одно – может быть я вас удивлю, но остатки «унікальних ділянок дикої природи» ещё сохранились не только на окраинах, но и в центре Киева. В очень урезанном, истерзанном и, естественно, беспощадно забудованном виде. Я говорю о Соломенском Ландшафтном парке. Не хочет ли «Постійна комісія Київради з питань екологічної політики” отчитаться о своей деятельности по „сохранению” этого поистине уникального уголка природы? Исидора Максимовна Шкура Жительница Соломенского района
    (Створено Исидора Шкура, Березень 5, 2008, 11:26 AM)
Найпопулярніші
Найкоментованіші

Львiв on-line | Львiвський портал

Каталог сайтов www.femina.com.ua