”Iнформацiйно-аналiтична Головна | Вст. як домашню сторінку | Додати в закладки |
Пошук по сайту   Розширений пошук »
Розділи
Архів
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728

Поштова розсилка
Підписка на розсилку:

Наша кнопка

Наша кнопка

Яндекс.Метрика


email Відправити другу | print Версія для друку | comment Коментарі (0 додано)

Проти вирубки урочища

image

Президентові України Ющенку В.А.

Шановний Вікторе Андрійовичу!

Вакханалія на Львівщині!

У Старому Світі лише в кількох місцях у регіоні Альп та Карпат лишились дубові праліси – ліси, яким більше 200 років. Одним з таких місць було заповідне урочище “Корналовичі”, яке знаходиться на Львівщині, поблизу сіл Корналовичі, Дубляни й Кульчиці.

Утворене віковими дубами, яким більше двох століть, й окремими деревами попередніх генерацій, яким більше 300 та 400 років, заповідне урочище “Корналовичі” є унікальним природним об’єктом світового значення. Було..

Рішенням 1999 року Львівська обласна рада позбавила його статусу заповідного і дозволила вирубки. І вдень і вночі йшла робота. Рубали ліс. Возили ліс. Коли дорога була розбита до неможливості, військовими вертольотами доставили бетонні плити. Щоб можна було заїхати ще далі й вивезти ще більше...

Унікальна екосистема пішла “під ніж”. Десятки червонокнижних видів, вікові дерева було знищено. Природа України зазнала невиправної шкоди.
Зусиллями громадських організацій вдалося на певний час зупинити вирубки. Зараз же, “під шумок” політичної кризи, вони розпочались знову. І зараз вирубки тривають.

Довге життя прожили ці дерева. Вони пам’ятають Анрея Шептицького та Івана Франка. Вони пам’ятають Першу та Другу Світові війни. Вони пам’ятають січових стрільців та воїнів УПА, які знайшли вічний спокій під ними. Окремі з цих Великих Дерев пам’ятають, певно, і Великого Гетьмана Сагайдачного, який би перевернувся в могилі, дізнавшись, що на його батьківщині, в його рідному селі, в часи омріяної незалежної України винищують козацькі дуби. Символ козацтва. Символ українства.

Багато розмов точиться про Хортицький дуб, який, кажуть, ще Гітлер наказав зрубати й вивезти до Німеччини, як знак перемоги арійської раси над расою слов’янською. Але не зміг.

Тепер нам не потрібні Гітлери. Ми самі собі Гітлери, самі собі кати. Ми самі вивозимо до Німеччини козацькі дуби, позбавляючи наших дітей історії, духовності, підрізаючи їм крила.

Людці дивляться на дубовий праліс і не відчувають святості. Вони бачать паркет. Щоправда, нашій історії відомі подібні випадки. Саме такі недолюдки розоряли скіфські могили заради прикрас. Саме вони зривали хрести й палили іконостаси заради золота.

Пане Президенте! Будь ласка, допоможіть! Зараз триває вирубка. Але її ще можна спинити. Ще можна врятувати сотні Великих Дерев. Ще не пізно.
Але вкрай необхідна Ваша підтримка, Ваше втручання. Кожного дня падає нове дерево, чи два, чи п’ять. І тільки негайна заборона, негайний мораторій може цю ситуацію змінити. Зробивши це, Ви дозволите науковцями разом з громадськими організаціями написати обґрунтування по заповіданню цієї території. Щоб створити на цих землях пам’ятку природи чи комплексний заказник державного значення, який позбавити статусу заповідного матиме право лише Президент України.

Вікторе Андрійовичу, захистіть українську Природу від мародерів!

З повагою,
ті, що підписалися нижче.

Збір підписів триває за адресою: http://www.petition.org.ua/?action=view&id=937


4037 раз прочитано

Оцініть зміст статті?

1 2 3 4 5 Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00 (всього 4 голосів)
comment Коментарі (0 додано)
Найпопулярніші
Найкоментованіші

Львiв on-line | Львiвський портал

Каталог сайтов www.femina.com.ua