”Iнформацiйно-аналiтична Головна | Вст. як домашню сторінку | Додати в закладки |
Пошук по сайту   Розширений пошук »
Розділи
Архів
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Поштова розсилка
Підписка на розсилку:

Наша кнопка

Наша кнопка

Яндекс.Метрика


email Відправити другу | print Версія для друку | comment Коментарі (0 додано)

Байкери сплюндрують «Жуків острів»

НЕЦУ on Липень 16,2008

image

Знову в центрі уваги ландшафтний заказник «Острів Жуків». Не так давно з’явилась приємна новина про те, що острів потрапив до кандидатів до  переліку семи природних  чудес України, організованого М.Томенком. Та ось – знову купа проблем. Цього разу на території Жукового острова 18 липня 2008 року планується проведення байкерського фестивалю "Українский оппозит-2008".

Захід, організовано Українською байкерською конфедерацією і Київским мотоциклетним заводом. Захід передбачає масовий заїзд власників потужного мотоциклетного транспорту до території заказника, концерт відомих рок-гуртів AC/DC та АРИЯ (із відповідним встановленням потужної звуковідтворювальної апаратури), розміщення наметового містечка у складі біля 100 наметів, автостоянки для мотоциклів, табору для представників мотоорганізацій. Концертна програма передбачає виступи гуртів до ранку. Передбачені і проїзди колон мотоциклів по берегу Дніпра у супроводі пересувної  сцени, салют. Крім того, захід передбачає платне відвідування, що не узгоджується з  вимогами ЗУ Про природно-заповідний фонд, адже організатори заходу не є користувачами території  заказника.

Офіційна інформація про фестиваль розміщена на інтернет-ресурсі українського байкерства http://biker.in.ua/  (безпосередня адреса сторінки - http://biker.in.ua/forum/index.php?showtopic=3657.

 Захід грубо не узгоджується з вимогами природоохоронного законодавства і Положенням «Про ландшафтний заказник місцевого значення «Острів Жуків». Зокрема, грубо порушуються вимоги Закону України «Про природно-заповідний фонд України», Бернської конвенції та національного законодавства про охорону навколишнього природного середовища України. Забруднення території, пошкодження рослинного та ґрунтового покриву, потужний шумовий фактор, розлякування тварин – усе це має бути неухильно зупинене, а сам захід перенесено в інше місце.

Громадські природоохоронні організації звернулись до Державної екологічної  інспекції з проханням зупинити проведення фестивалю на о.Жуків.

«Переконані, що захід є черговим кроком до визнання території заказника «Острів Жуків» таким, що втратив природну цінність і його подальшої  забудови.» говориться у заяві природоохоронної громадськості. Аналогічна практика паплюження цінних природних ділянок для їх подальшої забудови вже відпрацьована в Києві. Так, спаплюжено і знищено Феофанію, все більше і більше тиску зазнає острів Труханів. Схоже, на черзі – Жуків острів.

Далі розміщено текст скарги, який громадські організації закликають підтримати всіх небайдужих і найближчими днями надіслати від  себе на  вказані адреси.

Національний екологічний центр України,

Молодіжне відділення

 

Прокуратура м.Києва

Вул.Предславинська, 45/9, м.Київ, 03150

Державна екологічна інспекція України

Провул.Новопечерський, 3, корп 2, м.Київ, 03150

СКАРГА

Про заплановані протизаконні масові заходи

на території заказника «Острів Жуків»

Мені, ___________________________________________________________, стало відомо з офіційної заяви, опублікованої на інтернет-ресурсі українського байкерства http://biker.in.ua/  (безпосередня адреса сторінки - http://biker.in.ua/forum/index.php?showtopic=3657), що 18 липня 2008 року на території ландшафтного заказника «Острів Жуків», що у Голосіївському р-ні м.Києва, планується проведення триденного масового заходу, що грубо неузгоджується з вимогами природоохоронного законродавства і Положенням «Про ланшафтний заказник місцевого значення «Острів Жуків».

Захід, "Українский оппозит-2008" організовується Українською байкерською конфедерацією і Київским мотоциклетним заводом. Захід передбачає масовий заїзд власників потужного мотоциклетного транспорту до території заказника, концерт відомих рок-гуртів AC/DC та АРИЯ (із відповідним встановленням потужної звуковідтворювальної  апаратури), розміщення наметового містечка у складі біля 100 наметів, автостоянки для мотоциклів, табору для представників мотоорганізацій. Концертна програма передбчає  виступи гуртів до ранку. Передбачені і проїзди колон мотоциклів по берегу Дніпра у супроводу пересувної  сцени, салют. Крім того, захід передбачає платне відвідування, що не узгоджується з  вимогами ЗУ «Про природно-заповідний фонд», адже організатори заходу не є користувачами території  заазника.

За даними сайту, відповідальними за проведення заходу, за даними сторінки – Вячеслав, Галина (вказівки прізвища немає) та Сергій Конго. Контактні телефони:  8-050-462-42-67, 8-067-406-13-67, (044) 594-06-71 (Штаб оргкомітету).

Проведення цього заходу, що так грубо порушує вимоги Закону України «Про природно-заповідний фонд України», Бернської конвенції та національного законодавства про охорону навколишнього природного середовища України. Забруднення території, пошкодження рослинного та грунтового покриву, потужний шумовий фактор, розлякування тварин, все це має бути неухильно зупинене, а сам захід перенесено в інше місце.

Переконаний, що захід є черговим кроком до визнання території заказника «Острів Жуків» таким, що  втратив природну цінність і його подальшої  забудови.

Прошу Вас невідкладно втрутитись у дану ситуацію та не припустити паплюження території заказника і зупинити проведення даного заходу, нащо у Вас є  всі відповідні повноваження.

Відповідь прошу надати в місячний термін, надіславши її на адресу: __________________

____________________________________________________________________________.

З огляду на невідкладність справи, прошу скоротити термін розгляду скарги до 5 діб.

З повагою,

__________                                                                                                              підпис, дата

 

 


2143 раз прочитано

Оцініть зміст статті?

1 2 3 4 5 Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00 (всього 2 голосів)
comment Коментарі (0 додано)
Найпопулярніші
Найкоментованіші

Львiв on-line | Львiвський портал

Каталог сайтов www.femina.com.ua