”Iнформацiйно-аналiтична Головна | Вст. як домашню сторінку | Додати в закладки |
Пошук по сайту   Розширений пошук »
Розділи
Архів
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Поштова розсилка
Підписка на розсилку:

Наша кнопка

Наша кнопка

Яндекс.Метрика


email Відправити другу | print Версія для друку | comment Коментарі (0 додано)

Чи захистить «Євро-12» безпритульних тварин від знищення?

Олесь ГРИГОРЕНКО, Київ on Травень 12,2009

image

7 травня відбулося засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради щодо проблемних питань охорони тваринного світу у м. Києві.

Вперше в Україні на такому високому рівні розглядалося питання вирішення проблеми бездомних тварин гуманними методами.

Голова Тимчасової слідчої комісії народний депутат ВР Кирило Куликов  запросив на засідання представників громадських організацій з захисту тварин, активістів зоозахисного руху, керівників КП КМДА, які  несуть відповідальність за запровадження гуманного вирішення проблеми безпритульних тварин у місті, представників Прокуратури та МВС м. Києва,  Міністерства навколишнього природного середовища.

На засіданні були присутні члени комісії: народні депутати ВР – Ольга Боднар та Володимир Яворівський.

Про критичний стан охорони тваринного світу в Києві  та фінансові й інші зловживання  міської влади в цій сфері доповідали:

Тамара Тарнавська, президент Міжнародної громадської організації Товариство захисту тварин  «SOS»,

Анжеліка Комарова, голова спілки вільних журналістів «Природа над усе!»,

Тетяна Метельова, Президент «Інституту сучасних проблем України», віце-президент «Асоціації зоозахисних організацій України»,

Ольга Маслєніна, волонтер,

Антоніна Смолій, голова громадської організації захисту тварин «Захист»,

Ігор Сулімов, президент кінологічного клубу України.

Для надання пояснень на засідання були запрошені:

Тетяна Шепітько, в.о. директора КП «Центр ідентифікації тварин», 

Ольга Дроздова, директор КП «притулок для тварин» (Бородянка),

Олександр Мазло, директор КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини»,

Людмила Качурова, начальник Головного управління охорони здоров»я,

Світлана Берзіна, генеральний директор Київського зоопарку, колишній директор Центру ідентифікації тварин. Останні дві на засідання не з’явилися, оскільки перебувають у відпустці.

Захисниками тварин були надані комісії вагомі докази саботажу «Київської міської програми регулювання чисельності

безпритульних тварин гуманними методами», затвердженої рішенням Київради від 25.10.2007 з боку чиновників КМДА, факти серйозних фінансових зловживань та нецільової витрати бюджетних коштів. Наприклад, надані документи щодо «подвійної бухгалтерії» в КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» за керівництва Андрія Панченка, наведені факти фінансових зловживань та жорстокого знищення тварин з застосуванням забороненої Законом України «Про захист тварин від жорстокого поводження» отрути  дітілін в КП «Притулок для тварин» в Бородянці.

Захисники тварин не оминули своєю увагою і ситуацію з тваринами в Київському зоопарку, який у вересні 2007 року було виключено з Міжнародної асоціації зоопарків та  акваріумів (EAZA) за недотримання  європейських стандартів щодо утримання та поводження з тваринами.

Розглядався і факт прийому на роботу в Київський зоопарк двох працівників низької кваліфікації (на той час безробітних) з Великої Британії з високою платнею, забезпеченням квартирою та перекладачем.

За твердженням захисників тварин, п. Берзіна, директор зоопарку, у такий спосіб намагається прикрити свою некомпетентність, представляючи вищезгаданих британських громадян висококласними експертами, і переконати киян в тому,  що під її керівництвом Київський зоопарк змінився настільки, що працювати в ньому прагнуть і міжнародні експерти і що це прискорить повернення  повного членства в EAZA. Це, як доводили зоозахисники, абсолютно не відповідає дійсності.

За словами представників правоохоронних органів міста Києва, п. Берзіна раніше була засуджена за Кримінальний злочин – підробку бухгалтерських документів і привласнення коштів в особливо великих розмірах та відбувала покарання.

На засіданні комісії також піднімалося питання про ігнорування працівниками міліції фактів жорстокого поводження з тваринами.

15 травня Голова Тимчасової слідчої комісії Кирило Куликов ознайомить Верховну Раду з висновками комісії щодо фінансових зловживань в сфері захисту тварин та передасть правоохоронним органам документи для  ретельної перевірки діяльності вищезгаданих КП в структурі КМДА.

Народний депутат К. Куликов подякував захисникам тварин за їхню громадську позицію та пообіцяв сприяти у вирішенні цього питання, яке вже набуває державного і міжнародного значення напередодні «Євро-2012».

3244 раз прочитано

Оцініть зміст статті?

1 2 3 4 5 Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00 (всього 13 голосів)
comment Коментарі (0 додано)
Найпопулярніші
Найкоментованіші

Львiв on-line | Львiвський портал

Каталог сайтов www.femina.com.ua