Прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо незаконних прибудов ресторану «Апрель», в якому вибухнув газовий балон
Mar 06,2013 00:00 by Прес-центр «Форум»

Прокуратура Печерського району Києва відкрила кримінальне провадження про самовільне захоплення земельної ділянки та самовільне будівництво прибудов до ресторану «Апрель», в якому 17 лютого вибухнув газовий балон. Про це повідомив головний координатор громадянської кампанії «Форум порятунку Києва» http://www.forumspaskiev.org.ua/ Віталій Черняховський.

«Ще до вибуху, 31 січня, «Форум порятунку Києва» звернувся до прокуратури міста Києва із заявою про злочин, в якому вимагав притягнути до кримінальної відповідальності власників ресторанів «Апрель», «Сейф» і «Рішельє» за незаконне будівництво. Ці комерсанти незаконно, без дозвільних документів, захопили прибудинкові території житлових будинків № 23 та № 25 по вул. Червоноармійській у Києві та незаконно, без дозвільних документів, нагромадили три прибудови до цих ресторанів», – сказав Віталій Черняховський.

«За звинуваченням у злочині, передбаченому частиною 4 статті 197-1 Кримінального кодексу України, – самовільному будівництві будівель або споруд на самовільно зайнятій земельній ділянці – власники та посадові особи ресторанів «Апрель», «Сейф» і «Рішельє» можуть бути засуджені до позбавлення волі на строк від 1 до 3 років», – нагадав Віталій Черняховський.

Як зазначив Віталій Черняховський, власники ресторанів «Апрель», «Сейф» і «Рішельє» вирубали 70-річні дерева, які росли у дворі будинків № 23 та № 25 по вул. Червоноармійській, забетонували квітковий газон, незаконними прибудовами закрили доступ до трансформаторної підстанції. «Протягом десятка років комерсанти тероризували мешканців безперервними гульбищами і гучною музикою, що продовжувалися до 3 годин ранку», – наголосив громадський діяч.

«Мешканці багаторазово скаржилися в Київську міськдержадміністрацію, в органи державної влади з проханнями звільнити свій двір від незаконних прибудов, однак отримували лише відписки. Ми вимагаємо від прокуратури внести подання про знесення незаконних прибудов і оперативно провести досудове слідство у справі про самовільні прибудови і захоплення прибудинкової території будинків № 23 та № 25 по вул. Червоноармійській», – заявив Віталій Черняховський.

Як повідомлялось, 17 лютого 2013 року вибухнув один з 4 незаконно встановлених газових балонів в ресторані «Апрель». У результаті вибуху важко поранені 11 осіб, троє з яких обгоріли на 80 %.

Суб’єкт господарювання в ресторанах «Апрель», «Сейф», «Рішельє» – підприємець Віктор Прис.

Реальним власником ресторанів «Апрель», «Сейф», «Рішельє» є президент групи компаній «Наша Карта», телеведучий Микола Тищенко.