Собак транквілізували забороненими препаратами!
Sep 22,2007 00:00 by Олексій ВАСИЛЮК, Суми - Київ

Від Прокуратури Сумської області нарешті отримано реакцію на численні звернення громадських організацій України щодо відстрілу безпритульних собак у м.Суми. Нагадаємо, що не так давно відбувся небачений прецедент. Сумський міський голова розпорядився відстріляти безпритульних собак у місті через те, що одна з них начебто напала на нього особисто.

Прокуратура Сумської області провела перевірку дотримання Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження». У місті створено надзвичайну протиепідемічну комісію, діяльність якої, власне, і стала причиною протестів громадських природоохоронних організацій. 20.06.2007 комісія встановила напружену епідеміологічну ситуацію в місті з інфекцій, спільних для людей і тварин. Територія м.Суми вважається неблагополучною місцевістю зі сказу вже останні 10 років. За повідомленням комісії, лише за перше півріччя 2007 року за допомогою звернулись понад 380 чоловік, які начебто постраждали від нападу безпритульних собак. Напруженою залишається й епізоотична ситуація з лептоспірозу та туляремії.

Не зважаючи на приписи головного державного санітарного лікаря, міська влада Сум не збільшує фінансування на розв’язання цієї проблеми. Тобто, з одного боку, проблема справді існує, а з іншого – прямувати до цивілізованого шляху її вирішення місто не збирається. Навіть організувати своєчасний вивіз переповнених смітників, що сприяє збільшенню чисельності безпритульних тварин, місто не може. І це вже не говорячи про обладнання нормального притулку.

Враховуючи змальовану ситуацію, розроблено план заходів на 2007 рік з транквілізації (введення безболісної ін'єкції) 805 собак, на що виділені кошти з бюджету міста. Між тим кількість собак, які підлягають транквілізації, зумовлена суто обсягом наявних коштів.

Транквілізацію здійснює ТОВ «Сумикомунтранс». Прокуратурою встановлено, що транквілізацію здійснюють препаратом «дітілін». Дітілін, згідно з ст. 17. Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» та низки міжнародних документів заборонено для використання при транквілізації тварин. (Від ред.: застосування дітіліну призводить до жорстоких і багатогодинних страждань тварини і до повільної смерті від задухи внаслідок паралічу м’язів. Попри заборону цього препарату до використання, міські чиновники «економлять» кошти, вдаючись до використання дешевого дітіліну, а різницю в коштах, виділених на інші, більш гуманні препарати, кладуть собі до кишені).

ТОВ «Сумикомунтранс» отримало належний припис від прокуратури. Проте ситуація залишається невизначеною. Адже притулок для собак у місті ще не збудовано.

Крім того, ситуація наштовхує на роздуми про те, чи не використовується той самий дітілін при транквілізації тварин у інших містах.