На Бориспольщині вбивають активістів
Dec 29,2007 00:00 by Всеволод АНДРІЇВСЬКИЙ, Київ

21 грудня відбулася прес-конференція ініціативних груп мешканців Київської області, які борються проти злочинного захоплення земель поблизу Борисполя бізнес-структурами.

Ними була оприлюднена інформація, що в Бориспільському районі Київської області здійснюється «відстріл» активістів, що захищають свої земельні права. Крім того, на думку ініціативної групи, існує список мешканців Бориспільщини, які підлягають знищенню – з огляду на їхню активну громадянську позицію.

Нещодавно в єдину протестну організацію об’єдналося близько 1000 пайовиків КСП «Бориспільське», що проживають в селах Олександрівка, Щасливе, Гора та ін. Причина, за словами голови КСП «Бориспільське» Галини Бондаренко: у них «забирають той шматок землі, який дає їм надію на виживання».

На землях поблизу аеропорту «Бориспіль» планується збудувати другий Експоцентр – з адміністративними приміщеннями, готельним та розважальним комплексом. У цьому місці буде замикатися окружна дорога з Броварів та Українки. Сотка на цих землях коштує 30000 доларів. Селянам за сотку рейдери – фірми «Лора-Ленд» та «Конвент-Плюс», яких влада району називає «інвесторами», пропонують 500 доларів.

Як стверджує активіст Ярослав Годунок, губернатор Київської області Віра Іванівна Ульянченко дерибанить сад площею 10 га відразу за наметовим містечком (тобто «передає у власність» фірмі «Спортмастер»). Таким чином, говорить активіст, представниця «Нашої України» цинічно нищить ліси Київщини – просто на очах у протестуючих. Передачу земель по трасі «Київ-Харків», за словами того ж Я. Годунка, підписала саме В.І.Ульянченко. Цього не робив навіть пан Засуха, її попередник.

В селі Бузова намагалися роздерибанити 700 га лісу – при повному сприянні Ульянечнко. Держлісгосп та міліція теж схвалюють цей дерибан.

Загалом рейдери, за підрахунками активістів, намагаються відібрати 20000 га землі довкола аеропорта Бориспіль. У цю справу вже вкладено мільярди мільярдів доларів.

За словами депутата Бориспільської міськради Ярослава Годунка, судді, що вів одну зі справ, пропонували хабар розміром 1 мільйон доларів. «Тільки питання в іншому, – зазначає депутат, – суд є там, зверху».

Обурені мешканці земель, що підлягають забудові, об’єдналися та створили наметове містечко 4 місяці тому. Три тижні тому був вбитий Олег Шеремет, один з активних діячів наметового містечка у Бориспільському районі.

У ніч з 18 на 19 грудня о 4:30 ранку був вчинений замах на життя Галини Сергіївни Бондаренко, голови КСП «Бориспільське» та громадської організації «Захист земель Київщини». З даними МВС, у неї стріляли з пістолета металевою кулькою діаметром 8 мм, якою їй було нанесено дотичне вогнепальне порання в область живота. 19 грудня мав відбутися суд зі скасування договору купівлі-продажу сукупних валових активів КСП «Бориспільське», в якому Галина Бондаренко бере дуже активну участь.

До того, з середини листопада 2007 р., за Г.Бондаренко слідкували невідомі особи. Пані Бондаренко подала заяву про попередження злочину, на яку правоохоронні органи ніяк не відреагували.

В організації замаху на життя активістки представники ГО «Захист земель Київщини» звинувачують колишнього голову КСП «Бориспільське» Вовченко В.П. та його «пряме оточення» Крася й Приходько, а також арбітражного керуючого КСП «Бориспільське» Єлетіна О.В. Саме ці прізвища були вказані ними в поширюваному на зустрічі прес-релізі.

Галина Бондаренко: «Не страшно вмирати, страшно жити в такій системі».

Нещодавно згорів намет протестуючих, постраждала жінка. У відповідь на заяву про злочин від МВС отримали відписку. Через 15 хвилин після підпалу намету в містечку згоріла капличка батюшки, який допомагав пікетувальникам. Міліція пояснила те, що сталося, «самозагоранням».

16 листопада близько 2 години ночі було здійснено підпал квартири Петра Котлинського, депутата Щасливенської сільської ради. Щодо цього факту теж отримали відписку від органів МВС. У Галини Бондаренко отруїли собаку – на знак попередження.

Петро Котлинський нині є комендантом наметового містечка «Щасливе-Гора-Проліски», утвореного КСП «Бориспільське» та «Олександрівка». Тепер йому дзвонять та погрожують по телефону. Стосовно підпалу його помешкання у відкритті кримінальної справи відмовлено.

За словами активістів, на Бориспільщині – надзвичайний стан. Однак активісти вже виграли багато судів за свої землі. За півтора роки боротьби їх вже затягали по судах.

Петро Котлинський: «Всі землі навколо Борисполя вкрадені».

19 жовтня на харчовий блок наметового містечка невідомими було кинуто 12 літрів отрутохімікатів. Офіційних коментарів з боку влади не було.

Протестуючі виставили на своїх землях вагони (розміром 12 на 3) та окопалися. Раз на тиждень на Бориспільщині збирається Майдан.

Таким чином було відбито в рейдерів деякі землі. Влада району виступила на користь людей.

Коли ховали Олега Шеремета, в центра Борисполя зібрався Майдан – марш протесту з державними прапорами.

Активіст Федір Трохліб, що працював з Шереметом, розповідає:

«Спочатку Шеремата побили, а через деякий час – поранили ножем. Він допомагав відстояти землі за 2 км від аеропорту «Бориспіль». Рейдери вже почали ставити на полі будівельні вагончики.Поставили охорону зі спецназівців. Огласили захоплені землі приватною власністю.

Між тим Генпрпокуратура знайшла 15 актів на землю та стала на бік її законних власників. Але земельний відділ у Борисполі вперто не реєструє цей акт. На те є усний наказ зі столиці. Тепер у списку на відстріл у забудовників – 13 людей.

Вагончики на полях рейдери ставлять далі. На власників ділянок насилають податкову». Ярослав Годунок додає: «Ми спеціально чекали призначення тієї чи іншої коаліції. Приїжджали та обіцяли щось і «помаранчеві», і «голубі»». Всі були під час виборів у наметовому містечку. Ми дочекаємося призначення нового Генпрокурора. Я не бачу покарання того судді, якого було визнано винним». «Інвестори» вже зараз шиють протестуючому депутатові близько 10 кримінальних справ.

Ярослав Годунок: «Далі буде серйозна акція протесту. Зрубані сади ми будемо вивозити автомобілями, викидати на Хрещатику та спалювати. В тому числі перед Секретаріатом Президента. Це будуть масштабні акції, яких ще не знала Україна. Ми перекриємо аеропорт «Бориспіль». Нас примушують сісти за стіл переговорів з рейдерами та бандитами».

Громадяни офіційно звернулися до Генпрокуратури та СБУ. По 1000 га землі протестуючими виграні практично всі суди – це знову їхні законні землі.

Ярослав Годунок конкретно звинуватив у злочинній діяльності наступних осіб:

Михайла Грашпона, що «краде землю у Великих та Малих Олександрівцях».

Вадима Грону, що «забирає сади у громадян».

Далі депутат зазначив:

«Ми організуємо військові формування. Ми не будемо дозволяти злодюгам наближатися на 50 метрів до нашого містечка. Нас намагаються травити отрутами та різними речовинами, чинять напади. Протягом 4 місяців люди сидять в окопах. Український народ підніметься і почне посадовців стріляти. Ми не дамо будуватися тут жодній приватній фірмі! З понеділка ми надаємо десять днів на реакцію на наше звернення».

Ярослав Годунок змальовує хронологію останніх подій довкола протестуючих та їхніх земель:

24 жовтня – підпал намету КСП «Бориспільське».

26 жовтня – напад на О.Шеремета.

По цим фактам не порушена жодна кримінальна справа. Начальник міліції у Борисполі відмовив у її відкритті.

30 жовтня Олега Шеремета вбили.

По Галині Сергіївні Бондаренко стріляли 8-міліметровою металевою кулею. Ярослав Годунок додає: «Наші правоохоронці знають, хто це зробив. Начальник міліції буде висіти, як Ісус Христос, на дверях райвідділу, якщо все звалять на якогось наркомана».

Юрій Луценко приїжджав на бориспільський Майдан і обіцяв розібратися, порушити кримінальні справи по фактах нападів на протестуючих. Була зустріч із рейдерами. Ярослав Годунок робить наступні висновки: «Основне лоббі забудовників – пан Толстенко (що був членом БЮТ, потім Партії Регіонів), керівник апарату Верховного суду. Має спільний бізнес з паном Гроною. Кузовкін – колишній прокурор – у них на зарплаті».

Ярослав, за його словами, особисто бив прокурора і вимагав захистити пікетувальників. Причина – Гепрокуратура нічого не робила. Він вважає, що в СБУ та МВС забудовники платять величезні суми.

Проти Ярослава відкрито кримінальні справи за побиття адвокатів. При тому, зазначає він, що реальних побоїв немає – «на оперативних знімках видно, що ніхто адвокатів не бив».

У Києві вже поширюється реклама розважального комплексу та ресторану в районі урочища «Юркове озеро». Яскраві постери пропонують всім охочим «Баню, рыбалку, отдых и пляж», ілюструючи заклики фотографіями будиночків на лоні природи.

Фактично Бориспіль стоїть на землях КСП «Бориспільське». Якщо їх вже куплено – рейдери мають право зносити всі будинки на цій території. Вони вже зараз кажуть мешканцям: «Прошу звільнити від забудови наші землі». Представники фірми «Конcент Плюс» так і заявили: «У нас вистачить грошей, щоб затягати вас по судах!.»