Дерибан під „коаліційний шумок”
Jan 31,2008 00:00 by Степан ЖАБКА, Київ

Як повідомила Спілка „Порятунок Голосієва”, Міністерство охорони навколишнього природного середовища України підготувало для Кабміну документацію на відторгнення земельних ділянок від нещодавно створеного в Києві Національного природного парку (НПП) „Голосїівський”.

Нагадаємо, що 28.08.2007 року Віктор Ющенко підписав Указ про створення НПП „Голосіївський”. Процес створення НПП тривав більше 20 років і за ці роки неодноразово змінювався. Вихідна версія, підготовлена науковцями, пропонувала в межах Києва віддати під парк 11 000 га лісових та заплавних масивів у межах міста. За роки розвитку ідеї створення НПП територія майбутнього парку була на половину втрачена. Новостворений НПП отримав лише 5400 га. Останні незабудовані рештки колись масивного проекту національного парку продовжують дерибанити і досі, як то, скажімо, урочище Володарське.

Проте цього разу роздерибанити збираються саме територію НПП, уже існуючого заповідного об’єкту. Для цього обрано ділянку (на схемі показано орієнтовні межі) серед лісу на березі мальовничого озера Шапарня. В минулому тут розташовувалася незаконна дача екс-міністра МВС Білоконя.

Спілка „Порятунок Голосієва” закликає писати листи протесту проти відторгнення природних масивів від НПП „Голосіївський” до Президента України.