БЮТ вдається до фальсифікацій!
Feb 14,2008 00:00 by ПРЕС-СЛУЖБА міського голови Че

– Представники Блоку Тимошенко та інші захисники Тендерної палати вдаються до відвертих фальсифікацій, аби зберегти нинішню схему тендерних закупівель, – заявляє мер Черкас, член Правління Асоціації міст України Сергій Одарич.

Зокрема, за словами Сергія Одарича, доповідач законопроекту «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» бютівець Андрій Кожемякін заявив з трибуни Верховної Ради, що згаданий документ «підтриманий та завізований представниками місцевого самоврядування та Асоціації міст України».

– Я належу до числа тих 5 мерів українських міст, яких Асоціація уповноважила на переговори з урядом щодо змін у тендерному законодавстві. Делегуючи нас на перемовини з прем’єр-міністром Юлією Тимошенко, майже п'ятсот міських голів схвалили таку позицію Асоціації: скасувати нинішню – корупційну на нашу думку – схему тендерних закупівель, – заявляє Сергій Одарич. – І саме про це я доповів прем’єр-міністру України на нараді 5 лютого.

Сергій Одарич зазначив, що в ході переговорів Тимошенко намагалася зберегти так званий «громадський контроль» за держзакупівлями у нині чинному форматі, зокрема наполягала на збереженні Тендерної палати та Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель. Пропозиція Асоціації міст не була врахована.

7 лютого, коли новий бютівський проект закону «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» було винесено на розгляд ВР, Правління Асоціації міст провело поіменне голосування щодо його підтримки. Із 37 членів Правління проект підтримали аж… три мери. Проти даного документу висловилися 34 члени Правління, підтвердивши позицію на скасування механізму тендерних закупівель у редакції Блоку Тимошенко.

– Саме мери українських міст порушили на загальноукраїнському рівні проблему тендерної мафії, тому намагання її хрещених батьків прикритися Асоціацією виглядає цинічним, – вважає Сергій Одарич.

Сергій Одарич закликав Президента Віктора Ющенка як гаранта Конституції накласти вето на будь-яку редакцію закону про державні закупівлі, яка міститиме згадування про Тендерну палату чи Міжвідомчу комісію з питань держзакупівель.