Фестиваль «КриЖталь»: прокурор і вандали проти глядачів
Feb 23,2008 00:00 by ПРЕС-СЛУЖБА міського голови Че

          Оргкомітет першого міського фестивалю крижаних фігур «Крижталь» підбив підсумки глядацького голосування на визначення найкращої льодової фігури. Протягом двох тижнів відвідувачі виставки мали змогу віддати свій голос за уподобану експозицію. Під час підрахунку голосів у скриньці для голосування було виявлено понад чотири сотні папірців з назвами фігур.  

           Найбільшу кількість голосів здобула копія всесвітньовідомої скульптури Франсуа Огюста Рене Родена «Вічна весна», виконана канівським митцем Володимиром Толстопятовим. Друге місце посіла льодова копія хати Тараса Шевченка, а третє – карета, стилізована під кришталеве серце.За словами директора КП «Дирекція парків» Олександра Радуцького, організатори фестивалю не очікували на таку кількість і активність відвідувачів. За два тижні крижаною казкою помилувались близько 50 тисяч черкасців та гостей міста.– Фестиваль «КриЖталь» припав до душі жителям міста.

            Чимало приємних відгуків залишили черкасці у книзі побажань, яка знаходилась у дитячому парку протягом проведення виставки. Здебільшого жителі міста підтримали ініціативу, започатковану міським головою Сергієм Одаричем і зазначили, що таку виставку необхідно проводити щороку, – розповів Олександр Радуцький. – Мені приємно, що сам фестиваль вдався і відвідувачі отримали шквал позитивних емоцій.

           Проте, знайшлися і такі люди, яких феєрична льодова казка налаштувала на войовничий лад. У ніч з понеділка на вівторок до дитячого парку проникли невідомі, які порозбивали частину фігур. Тим часом прокурор міста Василь Сук вирішив розпочати перевірку законності розміщення у дитячому парку льодових скульптур. Сподіваємось, що  з часом ми дізнаємося, чим льодові красуні-скульптури не влаштовували  прокурора і хуліганів.   

            Нагадаємо, що організаторами І-ого міського фестивалю льодових фігур «КриЖталь» виступив виконавчий комітет Черкаської міської ради та КП «Дирекція парків». Вартість такого дійства становила  250 тис. грн., а всі витрати з його проведення взяли на себе спонсори.

           Довідка:  Скульптурна група «Вічна весна» була задумана Роденом як частина композиції головних дверей музею декоративно-прикладного мистецтва у Парижі. Замовлення на оформлення цієї експозиції майстер отримав від французького уряду в 1880 році.

     Телефони: 43-11-16