Побиття журналіста
Mar 22,2008 00:00 by Артем ЧАПАЙ, Київ

16 березня під час розгону співробітниками Печерського РОВД акції проти будівництва на території Жовтневої лікарні, так званими правоохоронцями було жорстоко побито журналіста “Газети по-Київськи”, який співпрацює також з Інфопорном, Андрія Манчука.

(Репортаж, посилання на інші повідомлення, фото і відео - у репортажі http://infoporn.org.ua/2008/03/16/akciya_zhovtneva/).

У Андрія підозра на струс головного мозку, а також сильно забито поперек.

Його товариші написали відкрите звернення.

ЗВЕРНЕННЯ

ГРОМАДСЬКОЇ ІНІЦІАТИВИ “ЗБЕРЕЖЕМО СТАРИЙ КИЇВ”

ДО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ВІКТОРА ЮЩЕНКА,

ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРА ЮЛІЇ ТИМОШЕНКО

ТА МІНІСТРА ВНУТРІШНІХ СПРАВ ЮРІЯ ЛУЦЕНКА

Ми, активісти громадської ініціативи “Збережемо старий Київ” вимагаємо дати належну правову оцінку злочинним діям посадових осіб Печерського РВВС стосовно журналіста “Газети по-київськи” Андрія Манчука. В діях міліції ми вбачаємо ознаки замовного переслідування та фізичного тиску на журналіста у зв’язку з виконанням ним своїх службових обов’язків.

16 березня на акції протесту проти незаконного будівництва по вулиці Шовковичній 39-1А, Андрія Манчука при затриманні жорстоко побили працівники Печерського РВВС. Лікарями у журналіста виявлено струс мозку та ушиб поперекового відділу. Таке надмірне застосування сили було незаконним, оскільки Манчук не чинив жодного опору працівникам МВС.

Андрій Манчук відомий своїми публікаціями щодо багатьох незаконних забудов у м. Києві.

Громадська ініціатива “Збережемо старий Київ” трактує дії міліції як замовні. Будівництво на ділянці за адресою Київ, вул. Шовковична 39-1А здійснюється в комерційних інтересах народного депутата фракції Блоку Юлії Тимошенко Івана Куровського.

Громадська ініціатива “Збережемо старий Київ” вимагає від усіх відповідальних осіб негайно втрутитися у ситуацію і притягти винних у його побитті до відповідальності.

Також просимо всі правозахисні громадські організації, уповноваженого Верховної Ради з прав людини звернути увагу на цей випадок, як на обурливий приклад замовного тиску МВС на пресу та загрозу свободі слова в Україні.

Громадська ініціатива “Збережемо старий Київ”