Вибори закінчилися – забудова продовжується
Jun 08,2008 00:00 by Анжеліка КОМАРОВА, Київ

Міліція Деснянського району м. Києва затримала лідера протестної організації «Громадянська кампанія «Форум порятунку Києва» Віталія Черняховського.

Це сталося 5 червня ввечері під час мітингу проти забудови Акція протесту була організована мешканцями, обуреними забудовою територій між будинками 40 та 52 проспекту В. Маяковського (житловий масив Троєщина). На карті Києва ця територія значиться як зелена зона.

Рішення про виділення цієї території під забудову було прийнято 1 жовтня – саме цей день знаменується рекордною кількістю шахрайських рішень, прийнятих Київрадою. Цей прецедент був використаний Віталієм Кличком під час його передвиборчої кампанії. Однак, щойно вибори завершилися, забудовники знову активізували свою роботу.

Уже 27 травня перший заступник Київського міського голови Анатолій Голубченко та заступник голови КМДА Володимир Головач затвердили ордер на установку паркану під будівництво жилих будинків між будинками 40 – 52 по просп. Маяковського. Замовник будівництва – АТ ХК «Київміськбуд» (голова правління, він же президент – Петро Шилюк, балотувався в депутати Київради під номером 13 від блоку «НУ-НС», почесний президент – член «НУ-НС» Володимир Поляченко);  підрядник – ТОВ «МЖК- 1» (засновник і директор – Володимир Рудик).

Мешканці проспекту Маяковського обурені тим, що в їхньому районі обмаль парків та скверів, натомість ростуть нові будинки, збільшується кількість людей та автомобілів. Надзвичайно важко вранці виїхати з Троєщини, увечері перевантажені маршрутки відвозять пасажирів додому з ризиком для їхнього життя. Новобудова погіршить ще більше і так безвихідну ситуацію.

5 червня (якраз на Міжнародний День охорони навколишнього природного середовища) між будинками 40 та 52 по проспекту Маяковського зібралося півтори сотні людей. Вони не приховували свого обурення, їхні виступи звинувачували політиків у байдужості до людських проблем.

Тим часом наймолодші учасники мітингу перейшли від слів до діла й повалили паркан навколо відведеної під забудову зеленої зони. Через певний час після цього на місце прибув наряд міліції. На цей момент молоді люди, які повалили паркан, розійшлися. Серед мітингуючих виділялася фігура лідера «Форуму» Віталія Черняховського з червоним мегафоном у руці. Заступник начальника Деснянского райуправління міліції Михайло Лаврук звинуватив його в організації зламу паркану і вимагав, щоб той проїхав до відділку та дав пояснення.

Пізно ввечері до відділку прибув представник ТОВ «МЖК-1» Олександр Кульчицький. Він надав правоохоронцям ордер про установку паркану, погоджений  заступником голови Деснянської РДА Віктором Крахмалюком, відомим «проштовхувачем» усіх незаконних забудов у Деснянському районі.

Віталія Черняховського відпустили о першій годині ночі. Цю ситуацію він прокоментував так: «Одразу після виборів забудова активізувалася. Прикро, але міліція, як завжди, стає на захист забудовників. А тим часом ущільнена забудова перетворюється на катастрофу в столиці. Для порятунку Києва необхідні дві речі: мораторій на нові землевідведення, та скасування старих, яких тільки за Омельченка 2002 – 2006 рр. було прийнято понад 6 тисяч, а за Черновецького – 2006 – 2008 рр. – понад 2 тисячі. В народі зріє колосальний протестний потенціал. Велика помилка політиків, що вони підло кидають людей у скрутну для них хвилину».