”Iнформацiйно-аналiтична Головна | Вст. як домашню сторінку | Додати в закладки |
Пошук по сайту   Розширений пошук »
Розділи
Архів
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Поштова розсилка
Підписка на розсилку:

Наша кнопка

Наша кнопка

Яндекс.Метрика


email Відправити другу | print Версія для друку | comment Коментарі (1 додано)

«Людина собаці друг». Однак якійсь неуважний

Тетяна МЕТЕЛЬОВА, Київ on Грудень 01,2007

image

28 листопада радіо «Свобода» в рамках щотижневої програми «Звуки життя» вийшов авторський матеріал Марічки Набоки та Віоли Бурди «Людина собаці друг. Що роблять з безпритульними тваринами в Україні». Схвально оцінивши звернення шанованого ЗМІ до популярної останнім часом і вельми гострої проблеми безпритульних тварин в Україні, мушу з сумом зазначити, що проблему авторами висвітлено доволі поверхово й однобічно. У зв’язку з тим маю до неї кілька зауважень та уточнень.

1. Назва програми не відповідає її змісту. Якщо йдеться не про окремі регіони (Київ і Львів), а про Україну в цілому, то в межах такої теми абсолютно неможливо було не згадати принаймні три факти.

Факт перший: кричуща ситуація, що склалася в Чернігові й Сумах (http://www.kontrast.org.ua/news/186.html ; http://www.kontrast.org.ua/news/252.html), де цього літа масово й жорстоко знищували собак на вулицях міст буквально на очах у мешканців. Ці дії міських влад викликали обурення в усьому світі. Під петицією на захист тварин в Україні в цілому й у цих містах, зокрема, підписалися громадяни практично всіх країн світу. Проти брутального нищення тварин виступила й найавторитетніша міжнародна організація з захисту тварин – WSPA. Ситуацію в Чернігові висвітлювали провідні українські телеканали, про неї та знищення собак у Сумах писали газети та інтернет-сайти. І замовчувати ці факти, які свідчать про гостроту проблеми безпритульних тварин саме в Україні (а не окремо взятих Києві і Львові), неможливо.

Факт другий: позитивний досвід організації притулку для тварин в Одесі (центр стерилізації тварин на 6-му кілометрі Овідіопольскої дороги), організованого та утримуваного на кошти Німецької спілки захисту тварин. Саме через те, що Одеський притулок для тварин є єдиним притулком такого масштабу в Східній Європі, тут уже другий рік проходять міжнародні конференції з проблем гуманного способу контролю популяції безпритульних тварин у містах. Торік у 1-й конференції взяли участь представники 14 міст України, Москви, Мінська й кількох міжнародних та організацій та урядів і наукових установ Німеччини, Італії, Великої Британії. Нинішня конференція відбулася 18 (http://www.misto.odessa.ua/index.php?u=novosti/odessa/nom,8343) жовтня й зібрала учасників з 15 міст України, Москви, Кишиніва, Німеччини, Італії.

Факт третій: ситуація з дотриманням Україною міжнародних вимог щодо утримання тварин та поводження з ними. У матеріалі не було жодної згадки про одну з найвизначальних причин нецивілізованого розв’язання цієї проблеми в Україні – відсутності ратифікації нашою країною міжнародних документів, що регулюють ці питання й є базовими для внутрішнього законодавства країн світу.

З огляду на це програма мала б називатися «Що роблять з безпритульними тваринами в Києві та Львові».

Щодо ситуації з цим питанням у Києві.

Авторський матеріал М. Набоки та В. Бурди в значній своїй частині дослівно збігається з оприлюдненим днем раніше – 27 листопада в Корреспондент.net матеріалом, побудованим на матеріалах прес-конференції представників КМДА. Однак, на відміну від інформації, яку надав сайт, озвучене на радіо «Свобода» страждає на невиправдані інформаційні спрощення і скорочення, які істотно викривляють оголошене на прес-конференції. Порівняймо.

Радіо «Свобода»: «З початку дві тисячі восьмого року в столиці має запрацювати програма мерії, розрахована на 4 роки. За цей час спеціальні комунальні служби та волонтери громадських організації обіцяють зменшити кількість безпритульних тварин: собак стерилізуватимуть, щоб вони не приводили цуценят. Столична влада виділила на реалізацію програми сімдесят шість мільйонів гривень. І вже відомо, що ветеринарні клініки, в яких тварин оперуватимуть, розташовані на Подолі і на Троєщині, каже заступник міського голови Ірена Кільчицька.».

Кореспондент.net. «Кильчицкая отметила, что до 2011 года запланировано использовать 76 млн грн на бездомных животных. По ее словам, 56 миллионов из них - это будут капитальные расходы, строительство приютов и тому подобное, а 20 млн грн. – на стерилизацию.
По мнению Кильчицкой, благодаря стерилизации удастся сэкономить средства из бюджета, которые ежегодно выделяются для бездомных животных, поскольку они не будут размножаться, а их количество будет уменьшаться
».

Отож з інформації, поданої радіо «Свобода», випливає, що 76 млн грн. (а не 20 – як насправді) буде витрачено саме на стерилізацію. У програмі не згадано також про міжнародну допомогу в реалізації програми, хоча вже 24 листопада до Києва прибули лікарі Всесвітньої ветеринарної служби для практичного здійснення стерилізації тварин – не лише собак, а й котів.

Є й кілька інших менш суттєвих неточностей. Скажімо, термін перебування собак з відлову в Бородянці до їхнього знищення становив 10 днів (а не місяць, як указано в тексті).

Препарат для знищення тварин має назву Дитілін (або дітілін, однак не дЕтилЕн). Механізм заподіяння смерті описано відносно вірно, однак назвати його «присиплянням» неможливо, оскільки це – жорстоке вбивство.

Не відповідає дійсності твердження про відсутність «нормальних» притулків – навіть у Києві. Наприклад, притулок у Гостомелі, заснований керівником «Товариства захисту тварин» А.В. Серпінською й збудований за її власні кошти (отримані від продажу своєї квартири в Києві) та кошти волонтерів, має у своєму розпорядженні гарну лікарню зі стаціонаром, послуги якої зі стерилізації та лікування суто символічні, а умови утримання тварин, хоч і не відповідають європейським стандартам, однак вельми пристойні.

Існує також ціла мережа міні-притулків, що утримуються власним коштом ентузіастів. Існує й мережа Інтернет-поєднаних (http://forum.doggy.kiev.ua/) у масштабах України волонтерів-сподвижників, які, не отримуючи ЖОДНОЇ допомоги, лише власним коштом та ентузіазмом рятують тварин, лікують та стерилізують їх, шукають і знаходять їм дім та господарів. Принципи високого сподвижництва та взаємодопомоги у справі лікування передусім нашого суспільства від жорстокості, що на практиці стверджуються в діях цієї волонтерської мережі, гідні не лише поваги, а й усілякої уваги ЗМІ, а сама мережа – сприяння її діяльності з боку держави й благодійників.

Крім того, якщо йдеться про безпритульних тварин (а в матеріалі кілька разів вживано саме таке формулювання), незрозуміло, чому розмова точиться лише навколо собак. Адже проблема безпритульних котів (і ставлення до них з боку і громадян, і влади, і їхнього знищення в Бородянці тощо) є такою ж актуальною. І стерилізуватимуть і котів також. До речі, стерилізація безпритульних котів здійснюється безкоштовно в усіх районних ветеринарних клініках з серпня цього року.

Отож варто журналістові, слідуючи за суспільною модою (а це питання, на щастя, стало раптом модним) усе ж спробувати спочатку розібратися в проблемі й принаймні коректно поводитися з фактами.

Довідка: Тетяна Метельова – член Київського міського

«Товариства захисту тварин», президент ГО

«Інститут сучасних проблем України», зав.

лабораторією досліджень норми і права УЦКД

Міністерства культури України.


2772 раз прочитано

Оцініть зміст статті?

1 2 3 4 5 Rating: 4.75Rating: 4.75Rating: 4.75Rating: 4.75 (всього 4 голосів)
comment Коментарі (1 додано)
  • image Стосовно притулку в Одесі, як й іншого проекту, фінансованого німцями :), ситуація доволі неоднозначна: http://forum.doggy.kiev.ua/viewtopic.php?t=23820 Складається враження, що притулок існує лише як гармонійне доповнення до програми по знищенню тварин. Люди, нас оточують суцільні схеми з відмивання коштів. В нашій країні не те що людей - тварин захистити нікому ;)
    (Створено Степан, Травень 11, 2008, 12:40 AM)
Найпопулярніші
Найкоментованіші

Львiв on-line | Львiвський портал

Каталог сайтов www.femina.com.ua