”Iнформацiйно-аналiтична Головна | Вст. як домашню сторінку | Додати в закладки |
Пошук по сайту   Розширений пошук »
Розділи
Архів
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Поштова розсилка
Підписка на розсилку:

Наша кнопка

Наша кнопка

Яндекс.Метрика


email Відправити другу | print Версія для друку | comment Коментарі (0 додано)

Однією рукою Віктор Ющенко створює національні парки, а другою…

image

Як стало відомо, Національний природний парк (НПП) «Голосіївський», що в Києві, вже найближчими тижнями може поменшати. І зробити це планується рукою самого Президента.

27 серпня 2007 року, трохи більше ніж рік тому, Віктор Ющенко підписав Указ Президента України №794 «Про створення національного природного парку «Голосіївський». Важко однозначно сказати, що це була перемога природоохоронної громадськості. Адже процес створення НПП «Голосіївський» тривав понад 20 років. Задля його реалізації десятки науковців та природоохоронців витратили багато років свого життя. І ось, лише в 2007 році в Києві з’являється національний парк. За тривалу історію створення його площа зменшилась з 11 000 га, як планувалось з самого початку, до 4521,29 га (!!!). Буквально в останній момент, зі створюваного НПП виключили й віддали під забудову урочища Бичок, Покал, заказник Жуків острів і багато інших цінних природних територій. Та НПП (у скалічених межах) усе ж створили. У такому вигляді НПП практично не може виконувати своєї головної – природоохоронної функції.

Досі, понад рік після його створення, НПП «Голосіївський» жодним чином не функціонує, власне, як Національний парк. На території НПП ніде немає природохоронних знаків, інформаційних аншлагів з картами та схемами пересування відвідувачів. Немає охорони, яка би патрулювала територію Голосієва. Не виділено заповідну зону, до якої б реально було обмежено вхід людей. У НПП досі подовжують рубки лісу, немов би це звичайний лісгосп, що ми неодноразово доводили до відома контролюючих органів. НПП «Голосїівський» функціонує гірше, ніж будь-який інший національний парк України.

Але це ще не всі пригоди скаліченого Голосієва.

Днями стало відомо: на даний час готується до підписання проект Указу Президента України «Про деякі питання національного природного парку «Голосіївський». Фактично, це Указ про відчуження з території НПП «Голосіївський» 11 гектарів території урочища «Феофанія» (для потреб будівництва). Важливо відзначити, що згідно з вимогами законодавства України про природно-заповідний фонд України, створення природно-заповідних об’єктів потребує підготовки наукового обґрунтування їх природної цінності. Водночас скасування їхнього заповідного статусу або зміна їхніх меж (у т.ч. вилучення ділянок) вимагає підготовки аналогічного обґрунтування про недоцільність перебування цієї території в складі природно-заповідного об’єкту, тобто втрати його природної цінності. У даному випадку, втрата природної цінності території, що планується для вилучення з НПП не відбулася. Тому вилучення цих 11 га зі складу НПП не має, на думку громадських організацій, законних підстав.

Тобто однією рукою, Віктор Ющенко створює національний парк (втричі менший від того, що пропонували науковці), а іншою готується підписати вилучення земель з цього і без того маленького НПП. Сьогодні – національний парк, а завтра вже – ні. Народні приказки схильні класифікувати таку діяльність Президента України, як «справжній господар свого слова».

Громадські організації звернулися до Президента з проханням за жодних обставин не підписувати цей проект Указу.

http://pryroda.in.ua/stepan/

2415 раз прочитано

Оцініть зміст статті?

1 2 3 4 5 Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00 (всього 2 голосів)
comment Коментарі (0 додано)
Найпопулярніші
Найкоментованіші

Львiв on-line | Львiвський портал

Каталог сайтов www.femina.com.ua