”Iнформацiйно-аналiтична Головна | Вст. як домашню сторінку | Додати в закладки |
Пошук по сайту   Розширений пошук »
Розділи
Архів
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Поштова розсилка
Підписка на розсилку:

Наша кнопка

Наша кнопка

Яндекс.Метрика


email Відправити другу | print Версія для друку | comment Коментарі (2 додано)

Зоозахисна громада Києва Київському міському голові, голові КМДА Кличку В.В.

Відкритий лист on Серпень 18,2015

image

Шановний Віталію Володимировичу!

Зоозахисна громада міста Києва звертається до Вас з приводу надзвичайно термінового питання із закриття притулку для тварин КП «Притулок для тварин» (пгт Бородянка).

На круглому столі 31 липня 2015 р. директором Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища Дмитром Білоцерківцем була зроблена офіційна заява про переміщення муніципальних тварин КП «Притулок для тварин» у приватні руки.

Вказані дії є неприпустимими та становлять порушення законодавства України у зв’язку з наступним.

Наразі відсутнє рішення органів місцевого самоврядування про закриття притулку, а отже, будь-які дії з його закриття та перевезення тварин є незаконними. Згідно ч. 1, ч. 2  ст. 341 Цивільного кодексу України, якщо протягом шести місяців з моменту заявлення про затримання бездоглядної тварини не знайдено її власника, то така тварина переходить у власність територіальної громади, на території якої її було виявлено. Тварини, які становлять власність місцевої громади, мають утримуватись у місцевому притулку.

Також Дмитром Білоцерківцем було неодноразово заявлено, що ніякого нового притулку для Києва чекати не варто, коштів немає, і при цій владі ніхто нічого будувати для безпритульних тварин не буде.

Крім того, відсутні будь-які плани з розподілення тварин у інші притулки. Виникає питання: яким чином визначаються притулки, яким будуть передаватися тварини, у якій кількості вони передаватимуться, чи мають приватні притулки, яким планується передати тварин, відповідні умови для їх утримання? Та ін.

У разі прийняття рішення про закриття КП «Притулок для тварин» (пгт Бородянка) виникне низка проблем, а саме: відсутність місця, куди можуть бути відвезені нововиловлені київські безпритульні тварини. Фактично, багатомільйонне місто Київ з величезною кількістю безпритульних тварин залишиться без притулку. Відвезення ж тварин у приватні притулки не вирішить проблеми, оскільки навіть всі разом приватні притулки не володіють матеріально-технічною базою, якої достатньо, щоб вмістити таку кількість тварин. Таким чином, через короткий період часу у Києві виникне величезна проблема, пов’язана з різким збільшенням кількості безпритульних тварин, навіть у порівнянні з нинішньою їх кількістю. У зв’язку з цим неминуче виникне проблема погіршення санітарно-епідеміологічної ситуації в місті.

Слід взяти до уваги й те, що в більшості приватних притулків відсутні спеціально підготовлені міцні вольєри та кінологи, які постійно працюватимуть з собаками, що мають складності в поведінці, та собаками небезпечних порід. А тому незрозуміло, куди вони будуть перерозподілені. Виникає небезпідставна підозра, що під виглядом переїзду частину тварин буде фізично знищено. А згодом, коли місто зіштовхнеться з неможливістю вилову і розміщення в притулку безпритульних собак, влада може виправдовувати негуманні і протизаконні рішення болючими потребами городян і безвихідною ситуацією.

Таким чином, закриття КП «Притулок для тварин» (пгт Бородянка) зведе нанівець всі зусилля волонтерів і відкине розв’язання проблеми безпритульних тварин у місті далеко назад.

Київ є не лише багатомільйонним містом, а й столицею, тому вкрай негативно та навіть дивно виглядатиме ситуація, що у такому місті буде відсутній жодний державний чи комунальний притулок.

Ми вимагаємо, щоб КП «Притулок для тварин»(пгт Бородянка) працював весь перехідний період – до моменту створення нового сучасного притулку.

Крім того, незважаючи на те, що в місті Києві діє програма ВСП (відлов-стерилізація-повернення), є категорія тварин, які не можуть бути повернуті на місце вилову з різних причин: через особливості місця відлову (наприклад, дитячий садок чи школа), або через поведінку самої тварини, яка потребує професійної корекції тощо. Усі ці тварини не можуть бути повернуті, а тому мають бути передані в притулок, де й утримуватимуться. Якщо притулку не буде, то незрозуміло, куди їх передаватимуть комунальні служби.

Треба зазначити, що під час громадського обговорення питань реформування системи комунальних підприємств, що займаються питаннями безпритульних тварин у місті Києві, 05 лютого 2015 р., Вами було надано обіцянку, що до вересня 2015 р. буде частково побудовано притулок в межах міста Києва, і лише після цього постане питання закриття КП «Притулок для тварин» (пгт Бородянка).

Нагадуємо Вам про цю обіцянку і просимо її дотримання.

Таким чином, на підставі викладеного цим Листом, вся зоозахисна спільнота міста Києва виражає свій категоричний протест проти закриття КП «Притулок для тварин» та буде боротись всіма законними засобами проти цього небезпечного рішення.

З повагою, зоозахисники міста Києва

Мезінова О.        - Голова благодійного фонду «Сіріус»

Метельова Т.  -  Президент ГО «Інститут сучасних проблем України»

Павлюк Т.В. - Президент ГО «Міжнародне екозахисне бюро «ДЕМЕТРА»

Терещенко І. - Президент ГО «Молодіжна Ліга Захисту Тварин»

Ренк Я. - Президент ГО «Товариство захисту тварин «За життя»

Левіна В.О.         - громадський активіст, зоозахисник, ініціатор громадської ініціативи «Нова Зоостратегія»

Шульженко І. - громадський активіст, волонтер, зоозахисник., активіст громадської ініціативи «Нова Зоостратегія»

Терешко Г. - громадський активіст, зоозахисник, активіст громадської ініціативи «Нова Зоостратегія»

Горшкова Н. - громадський активіст, волонтер, зоозахисник, активіст громадської ініціативи «Нова Зоостратегія»

Стаднік В. - громадський активіст, волонтер, зоозахисник, активіст громадської ініціативи «Нова Зоостратегія»

Зарудна Т. - громадський активіст, волонтер, зоозахисник, активіст громадської ініціативи «Нова Зоостратегія»

 На фото: В. Кличко в притулці для тварин "Бородянка"


2631 раз прочитано

Оцініть зміст статті?

1 2 3 4 5 Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00 (всього 31 голосів)
comment Коментарі (2 додано)
  • image Мы же стремим быть Европой, а чтобы ей стать, надо начать с самого малого!!! А в Европе такого бы не допустили(снос приюта)!!! Мы должны им дать вторую жизнь, после тех кто лишил их этого!!! Вся Украина просит Вас об этом Витали Кличко, не ломайте приют, не будьте так жестоки к несчастным животным!!!
    (Створено Катя, Листопад 17, 2015, 9:01 AM)
  • image Ломать, не строить! Прежде чем закрывать работающий приют, предложите ему альтернативу, расскажите нам о тех образцово-показательных приютах, куда будут размещены животные из приюта Бородянка. Нам надо строить гармоничное общество, или наша задача кого-то наказать? Я верю в силу интеллекта.
    (Створено Леся Терещенко, Серпень 20, 2015, 9:49 AM)
Найпопулярніші
Найкоментованіші

Львiв on-line | Львiвський портал

Каталог сайтов www.femina.com.ua